www.psychoterapiawarszawa.pl

Zespół

mgr Zofia Sobolewska-Mellibruda kierownik ośrodka

 

Certyfikowany Psychoterapeuta i Superwizor Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego, specjalista psychologii klinicznej, wykładowca Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej, certyfikowany Trener i Superwizor Treningów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień i Superwizor Psychoterapii Uzależnień PARPA.

Prowadzi szkolenia i superwizje dla psychoterapeutów.

Pracuje w podejściu integracyjnym.

 

mgr Agata Janasz – Osowska

 

mgr psychologii, certyfikowany psychoterapeuta psychoterapii integracyjnej - certyfikat nr 7, certyfikowany superwizor - certyfikat nr 13, absolwentka studiów podyplomowych w Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii SWPS rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Ukończyła Studium Pomocy Psychologicznej oraz Studium Terapii Uzależnień – w trakcie procesu certyfikacji specjalisty psychoterapii uzależnień.  W latach 2015 - 2018 pełni funkcję Prezesa PSPI. Od 2012 r. Wiceprezes Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej, członek Komisji Certyfikacyjnej. W latach 2002 - 2004 członek Zarządu Stowarzyszenia Aktywnie Przeciw Depresji. 

Zajmuje się psychoterapią indywidualną, rozwojem osobistym, poradnictwem psychologicznym, pomocą w kryzysie. Pracuje w nurcie integracyjnym z osobami uzależnionymi od alkoholu oraz ich rodzinami, w tym z DDA tj.Dorosłymi Dziećmi Alkoholików i współuzależnionymi. Pracuje także z DDD tj. Dorosłymi Dziećmi z rodzin Dysfunkcyjnych. 

Zajmuje się terapią problemów osobistych (m.inn.
 zaburzeniami lękowymi, napadami lęku panicznego, stanami obniżonego nastroju i braku nadziei, zaburzeniami osobowości, zaburzeniami jedzenie, trudnościami w relacjach.  

W pracy zawodowej stale korzysta z superwizji klinicznej certyfikowanych superwizorów PTP.

Prywatnie matka dwójki dorosłych dzieci. Pasjonuje się wpływem zapachów na psychikę człowieka. Lubi gotować dla przyjaciół, zwiedzać egzotyczne kraje i oglądać francuskie kino. Od wielu lat jeździ na nartach.

mgr Anna Cylwik

Posiada dyplom psychologa klinicznego Uniwersytetu Warszawskiego. Jest certyfikowanym psychoterapeutą psychoterapii integracyjnej - certyfikat nr 8.

 oraz stałym współpracownikiem Ośrodka Psychoterapii i Promocji Zdrowia "Ogród", gdzie prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową,  Prowadzi także szkolenia w ramach Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej Niebieskiej Akademii Warszawskiej.

 

Ukończyła 4 letnie studia  podyplomowe z psychoterapii w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii IPZ i SWPS. 
Odbyłą szkolenia z zakresu Psychoanalizy, Psychologii Zorientowanej na Proces oraz Neurolingwistycznego Programowania (uzyskała dyplom Praktyka NLP). 

 

Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe w zakresie  doradztwa psychologicznego w biznesie. Jej hobby to podróże, a w szczególności: polskie Tatry i egzotyczne kraje   

 

mgr Dorota Brewińska

03a.jpg 

psycholog, certyfikowany psychoterapeuta psychoterapii integracyjnej - certyfikat nr 17. Ukończyła studia  w zakresie społecznej psychologii klinicznej oraz uzyskała dyplom psychoterapeuty Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii SWPS i Instytutu Psychologii Zdrowia PTP. Pracuje w podejściu integracyjnym pod stałą superwizją certyfikowanych superwizorów PTP.

 

Prowadzi psychoterapie indywidualne i grupowe w Ośrodku Psychoterapii i Promocji Zdrowia IPZ „Ogród”. Zajmuje się pracą z dorosłymi osobami  cierpiącymi na  zaburzenia nastroju, lękowe, osobowościowe. Ważne miejsce  w jej pracy zajmują osoby z grupy Dorosłych Dzieci Alkoholików.

 

 

 

 

 

 

mgr Ewa Drozdowicz

Dyplomowana i certyfikowana psychoterapeutka psychoterapii integracyjnej - certyfikat nr 21, ukończyła studia podyplomowe w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii SWPS i IPZ rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychologiczne. Uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach z zakresu psychoterapii i pomocy psychologicznej- m.in. w treningu intrapsychicznym dla terapeutów w Instytucie Psychologii Zdrowia. Odbyła staż kliniczny w Ośrodku Psychoterapii €žOgród€ IPZ. 

Pracuje w podejściu integracyjnym pod stałą superwizją kliniczną certyfikowanych superwizorów PTP. Prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową osób dorosłych. Także w języku angielskim.

 

mgr Honorata Skrętowska

Absolwentka Wydziału Stosowanych Nauk Społecznych i Resocjalizacji Uniwersytetu Warszawskiego oraz Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.
Ukończyła 4-letnie studia podyplomowe z zakresu psychoterapii w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii SWPS, certyfikowany psychoterapeuta
 psychoterapii integracyjnej - certyfikat nr 6. Staż kliniczny odbyła u Ośrodku Psychoterapii i Promocji Zdrowia „Ogród” Instytutu Psychologii Zdrowia. 

Członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego.
Pracuje w podejściu integracyjnym. W pracy zawodowej stale korzysta z superwizji klinicznej certyfikowanych superwizorów PTP.
Zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową osób dorosłych. Prowadzi psychoterapię problemów osobistych, zaburzeń osobowości. Szczególne miejsce w jej pracy zajmuje psychoterapia Dorosłych Dzieci Alkoholików i pochodzących z rodzin dysfunkcyjnych oraz terapia osób po stresie urazowym (PTSD).
Zajmuje się także poradnictwem psychologicznym, wspomaganiem rozwoju osobistego, prowadzi szkolenia z zakresu szeroko rozumianej problematyki psychologicznej dla młodzieży i dorosłych.
Jej największą pasją jest turystyka górska.
 

mgr Joanna Frątczak

* psycholog, certyfikowany psychoterapeuta psychoterapii integracyjnej - certyfikat nr 11.

 

*ukończyła czteroletnie studia podyplomowe w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii SWPS z zakresu psychoterapii integracyjnej

 

*ukończyła studia magisterskie na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego ze specjalizacji psychologia kliniczna

 

*odbyła staże w terapeutycznych ośrodkach: w Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii, w Szpitalu Leczenia Nerwic i Depresji, w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego

 

*prowadzi psychoterapię indywidualną i grupową, warsztaty, szkolenia z zakresu pomocy psychologicznej oraz psychoedukację rodziców związaną z kłopotami wychowawczymi

 

*urodzona w 1963 r., ma jednego syna, jeździ na rowerze, gra w szachy, w wolnych chwilach czyta książki

 

 

mgr Jolanta Hojda

 

 

 

 

Absolwentka Wydziału Psychologii w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, specjalizacja: interwencje psychoterapeutyczne w praktyce i psychologiczne oddziaływania grupowe.
Odbyła staż zawodowy w Klinice Nerwic Instytutu Psychiatrii i Neurologii, staż w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego (Studium Pomocy Psychologicznej), staż kliniczny w ośrodku Psychoterapii „Ogród”, a także szkolenie treningowe dla terapeutów pracujących z DDA oraz trening intrapsychiczny dla terapeutów pracujących z DDA w Instytucie Psychologii Zdrowia.

4 letnie studia podyplomowe w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii SWPS i IPZ rekomendowanej przez Polskie Towarzystwo Psychiatryczne oraz Polskie Stowarzyszenie Psychoterapii Integracyjnej. Certyfikowana psychoterapeutka psychoterapii integracyjnej - certyfikat nr 9.
Ukończyła szkolenia w zakresie terapiii poznawczo – behawioralnej w zaburzeniach lękowych, somatyzacyjnych i borderline (Centrum CBT) oraz szkolenie w Terapii Tańcem w zaburzeniach psychosomatycznych (Polskie Stowarzyszenie Choreoterapii.)
Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Stowarzyszenia Psychoterapii Integracyjnej.
Jest stałym współpracownikiem Ośrodka Psychoterapii „Ogród”, gdzie prowadzi terapię indywidualną i grupową. Pracuje m.in. z DDA (Dorosłymi Dziećmi Alkoholików) i z DDD (Dorosłymi Dziećmi z rodzin Dysfunkcyjnych). Zajmuje się terapią problemów osobistych (m.in. nerwice, lęk, depresja, trudności w relacjach), terapią zaburzeń osobowości, poradnictwem psychologicznym, wspomaganiem rozwoju osobistego.

W pracy zawodowej stale korzysta z superwizji klinicznej certyfikowanych superwizorów PTP.
W swojej prywatnej praktyce poza psychoterapią indywidualną tworzy i prowadzi warsztaty i treningi z zakresu asertywności, komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie ze stresem i rozwoju osobistego. Współtworzy i prowadzi także szkolenia w ramach Studium Poradnictwa i Interwencji Kryzysowej Niebieskiej Akademii Warszawskiej. Prowadzi zajęcia ze studentami w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej
Prywatnie pasjonuję się muzyką i kulturą brazylijską. W wolnych chwilach czyta, podróżuje, tańczy sambę brazylijską, lubi aktywność fizyczną, kontakt z naturą i kocha zwierzęta.
Wciąż poszukuje swojej filozofii życiowej. Inspiruje się tym, co jej najbliższe, czyli wiarą w to, że człowiek jest z natury dobry, wartościowy i zdolny do samorealizacji utrudnionej czasem przez ogrom cierpienia, jakiego doświadcza.

 

mgr Jolanta Siechowicz

Psycholog i certyfikowany psychoterapeuta  psychoterapii integracyjnej - certyfikat nr 18.


Ukończyła studia psychologiczne na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Dalsze kształcenie w zakresie psychologii i psychoterapii odbywała w Katholieke Universiteit Leuven w Belgii, Richmond upon Thames College oraz CityLit w Londynie. Dyplom psychoterapeuty uzyskała kończąc czteroletnie studia podyplomowe w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii SWPS i Instytutu Psychologii Zdrowia PTP.

Odbyła staż kliniczny w Ośrodku Psychoterapii i Promocji Zdrowia IPZ "Ogród" prowadząc sesje psychoterapii indywidualnej i współprowadząc terapię grupową. Obecnie jest stałym współpracownikiem "Ogrodu". Wcześniej prowadziła psychoterapię osób dorosłych w Zespole Medycznych Szkół Policealnych, gdzie pracowała również jako nauczyciel przedmiotów psychologicznych.

Jako psychoterapeuta pracuje w podejściu integracyjnym pod stałą superwizją kliniczną certyfikowanych superwizorów PTP. Zajmuje się psychoterapią osób dorosłych z problemami osobistymi, zaburzeniami lękowymi, nastroju, osobowości, poradnictwem psychologicznym oraz wspomaganiem rozwoju osobistego. Szczególne miejsce w jej praktyce zawodowej zajmuje praca z osobami z grupy DDA (Dorosłe Dzieci Alkoholików) i DDD (Dorosłe Dzieci z rodzin Dysfunkcyjnych) oraz terapia par. W obrębie tych obszarów z pasją prowadzi szkolenia i warsztaty.

Jest mamą uroczej Natalki. Po pracy lubi eksperymentować w kuchni, podróżować i towarzyszyć dzieciom w odkrywaniu świata.
  

mgr Magdalena Skibińska

Psycholog, certyfikowany psychoterapeuta psychoterapii integracyjnej - certyfikat nr 12, członek Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. Ukończyła 4-letnie studia podyplomowe z zakresu psychoterapii w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii IPZ-SWPS. Odbyła staże w Instytucie Psychologii Zdrowia Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz staż kliniczny w Ośrodku Psychoterapii i Promocji Zdrowia „Ogród” Instytutu Psychologii Zdrowia. Uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach z zakresu psychoterapii i pomocy psychologicznej.

Dyplomowany psychoterapeuta pracujący w podejściu integracyjnym. Zajmuje się psychoterapią indywidualną i grupową osób dorosłych, psychoterapią problemów osobistych i zaburzeń,  poradnictwem psychologicznym, wspomaganiem rozwoju osobistego. Szczególne miejsce w jej pracy zajmuje psychoterapia Dorosłych Dzieci Alkoholików i Dorosłych Dzieci z Rodzin Dysfunkcyjnych. Pracuje pod stałą superwizją kliniczną certyfikowanych superwizorów PTP. Współtworzy i prowadzi szkolenia i warsztaty z zakresu psychologii, poradnictwa i interwencji kryzysowej.

Od kilku lat współpracuje ze Szkołą Wyższą Psychologii Społecznej w Warszawie prowadząc zajęcia dla studentów.

Jej pasją są podróże, dobre kino, kocha muzykę.

 

mgr Maria Natorska

*  jest certyfikowanym psychoretapeutą psychoterapii integracyjnej - certyfikat nr 10.

 

* ukończyła 4 letnie studia podyplomowe w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii IPZ SWPS  

 

* ukończyła studia psychologiczne ze specjalizacją kliniczną na Uniwersytecie Kardynała Stefana   Wyszyńskiego w Warszawie

 

  * odbyła staż zawodowy w Oddziale Dziennym i Całodobowym Kliniki Nerwic Instytutu Psychiatrii i   Neurologii w Warszawie oraz staż kliniczny w Ośrodku Psychoterapii „Ogród” IPZ

 

  * odbyła szkolenie treningowe dla terapeutów pracujących z DDA w Instytucie Psychologii Zdrowia

 

  *ukończyła czteroletnie studia podyplomowe w Profesjonalnej Szkole Psychoterapii SWPS i IPZ

 

  *współpracuje z Ośrodkiem Psychoterapii Ogród IPZ gdzie zajmuje się psychoterapią indywidualną   DDA (Dorosłych Dzieci Alkoholików) a także osób cierpiących z powodu lęków, zaburzeń   nerwicowych, depresji, zaburzeń osobowości oraz mających trudności w relacjach z innymi.

 

 *pracuje w Poradni Zdrowia Psychicznego w Radzyminie oraz w tamtejszym Ośrodku Opiekuńczo –  Rehabilitacyjnym Duomed.

 

 *swoją pracę z pacjentami systematycznie superwizuje u certyfikowanych superwizorów PTP 

 

 

 Jest matką dwóch synów, pasjonuje się wokalną muzyką kameralną.

 

prof Jerzy Mellibruda

Certyfikowany Psychoterapeuta i Superwizor Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychologicznego i PTPsychiatrycznego; certyfikowany Superwizor Treningów Polskiego Towarzystwa Psychologicznego. certyfikowany Specjalista Psychoterapii Uzależnień i Superwizor Psychoterapii Uzależnień PARPA, specjalista psychologii klinicznej II st., dyrektor Profesjonalnej Szkoły Psychoterapii SWPS, kierownik Katedry Psychologii Uzależnień, Przemocy i Sytuacji Kryzysowych SWPS, dyrektor Instytutu Psychologii Zdrowia.

 

Najważniejsze obszary zainteresowań:

 

Prowadzenie indywidualnej i grupowej psychoterapii, szkolenie psychoterapeutów, poszukiwani integracji teorii i metod psychoterapii, badanie i przeciwdziałanie przemocy w rodzinie, analiza doświadczeń traumatycznych i destrukcyjnych relacji w rodzinie, analiza krzywdy osobistej i  wybaczania,  teoria prowadzenie treningu psychologicznego, psychologia zdrowia,  uzależnienia, 

 

Publikacje książkowe:

 

  • POSZUKIWANIE SIEBIE
  • JA TY MY
  • PUŁAPKA NIEWYBACZONEJ KRZYWDY
  • PSYCHOTERAPIA INTEGRACYJNA UZALEŻNIENIA
  • TEORIA I PRAKTYKA TERAPII GESTALT